KONST / Litografier / Färglitografi 17188045
nr 1718 8045
Jerry Roupe
(1919-2005), Sverige
Komposition med fält. PT-upplaga. Signerad, daterad 1982. Färglitografi, bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Jerry Roupe, svensk grafiker och målare född 1919, död 2005.
Utrop:
300 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 20:33:06